Telephone: +0800 123 4567
+0800 123 4567
 

Pozvánka na setkání v komunitní zahradě

Posted on

Dne 1. 6. 2023 od 17:00 hodin proběhne sázení medonosných rostlin na okrasný záhon o velikosti 89 m2. Akci pořádá KŘIŽOVATKA handicap centrum, o. p. s. ve spolupráci se Zelenou loukou.

Jedná se o první větší akci naší vznikající komunitní zahrady. Práce proběhnu pod odborným dohledem, tak nikdo nemusí mít strach, že není v zahradničení zdatný a může si přijít užít příjemné atmosféry.

Naším cílem je vytvořit místo, kde se bude místní komunita scházet a budou zde také probíhat různé akce. Vznikne místo, kde se budou moci lidi, kterým chybí příroda realizovat na mnoha dalších etapách úprav zahrady a najít si svůj kousek přírody. Ta by měla mít jak část rekreační tak i užitkovou. Již v současné době nám s prořezem stromů a zalévání pomáhá náš soused, sekání trávy si vzalo do patronátu Rodinné centrum Violka, která zahradu pravidelně využívá. 

Přesto zůstává spousta jiné práce, která čeká možná právě na Vás :).

Po akci je plánováno posezení s pohoštěním. Věřím, že se najdou nadšenci, kterým se tato akce zalíbí, a budou se chtít do života na zahradě dál zapojovat. Účast prosím hlaste paní Macháčkové na mobilu 775 766 453. Pomůže to s naplánováním práce. Pokud se rozhodnete účastnit spontánně, také Vás rádi uvidíme.